>
2024-02-21

Keičiasi prisijungimas prie TRACES NT

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos praneša, kad nuo 2024 m. II-ojo ketvirčio prie TRACES NT sistemos bus galima prisijungti tik per dvigubą autentifikaciją.

Europos Komisija, siekdama užtikrinti papildomą duomenų saugumą, sumažinti neteisėtas veiklas, kai yra nutekinami konfidencialūs duomenys, patobulino prisijungimo sistemą. Prisijungimo metu Jums reikės ne tik įvesti jau naudojamą slaptažodį, bet ir prisijungimui naudoti papildomą priemonę, pavyzdžiui, mobilųjį telefoną.

Prisijungimo būdų per dvigubą autentifikaciją gali būti įvairių – atsisiųstos programėlės PIN kodu, SMS žinutėmis, QR kodu ir t.t. Sau tinkamą metodą galite išsirinkti plačiau aprašytose instrukcijose anglų kalba: EU Login Tutorial (europa.eu).

Kad prisijungimas vyktų sklandžiai, jau dabar ūkio subjektams rekomenduojame pasiruošti pokyčiams ir TRACES NT sistemos profilyje įvesti telefono numerį (jeigu ketinate prisijungimui naudotis SMS žinutėmis) arba telefono pavadinimą (jeigu naudositės programėle), o kad tai padaryti būtų paprasčiau, parengėme instrukcijas lietuvių kalba, kurias rasite čia: https://vatzum.lrv.lt/media/viesa/saugykla/2024/2/CwdhNunNnR0.pdf

Daugiau aktualios ir naudingos informacijos rasite Augalininkystės tarnybos interneto svetainėje https://vatzum.lrv.lt/lt/, Facebook ir LinkedIn paskyrose

 

Valstybinės augalininkystės tarnybos informacija